Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Noel został skrzywdzony...

Niezwłocznie po przyjęciu Noela udaliśmy się na wizytę weterynaryjną, na której w pierwszej kolejności wykonaliśmy zdjęcia rentgenowskie, które potwierdziły nam, że Noel uległ w niedalekiej przeszłości wypadkowi. Wykonaliśmy zlecony Tomograf komputerowy który obejmował kręgosłup od poziomu T8 (ósmy kręg piersiowy) aż do miednicy. Opis badania był dla nas wstrząsający:

Przebudowa miednicy wynika najprawdopodobniej z powodu starego złamania, które zagoiło się w niewłaściwy sposób (wytworzenie krzywozrostu miednicy), co prowadzi do zwężenia kanału miednicy, który w najwęższym miejscu ma tylko 1,56 cm szerokości. Widoczne są przemieszczenia kości - po prawej stronie trzon kości biodrowej i panewka stawu biodrowego są przesunięte przyśrodkowo, występuje resorpcja kości łonowej - część ramienia doczaszkowego kości łonowej uległa rozkładowi.

W części doogonowej stawu krzyżowo-biodrowego widoczna ankyloza, czyli patologiczne zespolenie kości w stawie. Okrężnica jest silnie wypełniona zagęszczonymi masami pokarmowymi, poszerzona do 3,44 cm. Stosunek szerokości okrężnicy do długości trzonu kręgu L5 wynosi 1,55, co sugeruje znaczące rozszerzenie, a mięsień zwieracza odbytu jest pogrubiały do około 0,67 cm, co dodatkowo komplikuje proces wypróżniania.

Do tego dochodzi nam niewielka spondyloza w segmencie L7/S1, która na szczęście na ten moment nie powoduje zwężenia otworów międzykręgowych ani ucisku na korzenie nerwów. Jądra miażdżyste dysków międzykręgowych w segmentach L4/5, L5/6 i L6/7 uległy mineralizacji, co może wpływać na ruchomość i komfort Noela.

Silne zwężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie T10/T11 sugeruje konieczność dalszej diagnostyki przy użyciu rezonansu magnetycznego (MRI).

Noel przeszedł już dwukrotnie zabieg lewatywy, ale jego problemy zdrowotne wymagają dalszej intensywnej opieki i specjalistycznego leczenia, w tym: Konsultacja ortopedyczna i ewentualna operacja poszerzenia kanału miednicy. Leczenie megacolon, które może obejmować zabiegi chirurgiczne i farmakologiczne (Rozważenie chirurgicznej korekty okrężnicy, co najczęściej oznacza całkowite jej wycięcie). Dalsze badania diagnostyczne, takie jak MRI, aby dokładnie ocenić stan kręgosłupa, rehabilitację i opiekę pooperacyjną. Pilna konsultacja z nefrologiem ze względu na problemy z nerkami.

Noel jest cudownym, pełnym życia kotem, który zasługuje na szansę na zdrowe i szczęśliwe życie. Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża nas do celu, jakim jest przywrócenie mu zdrowia i komfortu. Prosimy o wsparcie finansowe i udostępnianie naszej zbiórki. Razem możemy sprawić, że Noel znów będzie mógł cieszyć się życiem bez bólu.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org