Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Fundacja dla Zwierząt "Koci Pazur" dołączyła do inicjatywy "Ubrania Do Oddania", która łączy zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych.

Słowem wstępu

W ciągu ponad piętnastu lat działalności Fundacja dla Zwierząt "Koci Pazur" ocaliła tysiące kotów, lecząc, sterylizując i znajdując im kochające domy. Nasi podopieczni utrzymywani są jedynie z dobrowolnych darowizn i rozmaitych akcji, prowadzonych przez naszych wolontariuszy, którzy wkładają w każdą z nich swoje serca.

Mierzymy się codziennie z ogromem cierpienia. Każdego dnia na pomoc czeka i będzie czekał jakiś kot. Wiemy, że nasza misja, jaką jest ratowanie zwierząt oraz edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa, jest niezwykle potrzebna. Wierzymy, że jesteście z nami, że możemy na was liczyć. Im więcej osób zaangażuje się w akcję, tym większej liczbie kotów będziemy mogli pomóc i każdego dnia zmieniać świat choć jednego z nich.

Koszty są ogromne! Zakup karmy, żwirku, leków oraz opłacenie niezbędnej opieki weterynaryjnej to wydatek blisko 30 tysięcy złotych miesięcznie dla podopiecznych Fundacji. Gdy dochodzą do tego przyjmowane przez nas prośby o wsparcie finansowe kotów ciężko chorych lub powypadkowych, kwota ta, uwzględniająca dodatkowe faktury weterynaryjne za leczenie, potrafi wzrosnąć o kolejne 15 tysięcy...

Pozyskiwanie środków na pomoc jest niezwykle trudne w czasach, jakie nastały. Idea oddawania ubrań do ponownego obiegu - idea zero waste - jest ogromnie bliska naszemu sercu. Sami staramy się pozyskiwać wiele artykułów potrzebnych Fundacji z takich źródeł. Teraz ta metoda może również zasilić finansowo działania ratujące braci mniejszych.

Jak pomóc Fundacji dla Zwierząt "Koci Pazur" poprzez inicjatywę "Ubrania Do Oddania"?

  • Jesteś eko, a jednocześnie serducho bije Ci mocniej w tematach prozwierzęcych?
  • Masz w domu niepotrzebne ubrania, buty, akcesoria, koce, pościel, obrusy, firany albo zabawki, których chcesz się pozbyć, ale trudno Ci się zmobilizować?

Nasza kampania na stronie "Ubrania Do Oddania" jest wprost stworzona dla Ciebie!

Dzięki Ubrania Do Oddania (UDO) możesz teraz wesprzeć Fundację Koci Pazur, przekazując niepotrzebne ubrania, z których Fundacja otrzyma 1 zł za każdy kilogram pozyskanych rzeczy. Zalegające w Twoich szafach odzież i akcesoria są dla nas na wagę złota - a Ciebie ta pomoc nic nie kosztuje i możesz pomagać bez wychodzenia z domu.

Jak to działa?

  1. Spakuj ubrania do kartonu. Pamiętaj, że paczka musi mieć wagę minimum 10 kg, a maksimum 30 kg, aby została podjęta przez kuriera. Maksymalny rozmiar paczki, którą może zabrać kurier, wynosi 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów kartonu: szerokości, wysokości i głębokości, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm. Rzeczy muszą nadawać się do wprowadzenia do drugiego obiegu, czyli nie mogą mieć dziur, zmechaceń, plam. Muszą być czyste, kompletne i niezniszczone.
  2. Karton dokładnie zaklej taśmą. Jeśli masz kilka mniejszych kartonów, możesz okleić je ściśle taśmą lub folią - ważne jest, aby waga przesyłki mieściła się w przedziale 10-30 kg.
  3. Zamów bezpłatnego kuriera, klikając przycisk POMAGAM w kampanii Fundacji "Koci Pazur".
  4. Podaj adres i termin odbioru spakowanych kartonów. Nie musisz drukować listu przewozowego - kurier go przywiezie.

Trudno Ci zebrać 10 kg odzieży?

→ Zaangażuj w akcję rodzinę, znajomych, koleżanki i kolegów z pracy! Wspólnie na pewno szybko zbierzecie wymagane minimum. Satysfakcja ze współpracy w dobrym celu gwarantowana!

Problem z kurierem? Godziny odbioru są dla Ciebie nieodpowiednie?

→ Alternatywnie możesz dostarczyć paczkę do punktu DPD Pickup - pamiętaj tylko, że:

  • w punkcie DPD Pickup obowiązuje inny przedział wagowy: 10-20 kg
  • oddając paczkę do punktu, to Ty musisz wydrukować list przewozowy (który jest ważny 5 dni roboczych od dnia przesłania na Twój adres mailowy) i nakleić go na paczkę.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org