Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Na czym polega adopcja wirtualna kota?

Jeśli z jakichś powodów nie możesz przygarnąć kota (np. bardzo dużo pracujesz, często wyjeżdżasz, mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, masz alergię) lub po prostu chcesz pomóc zwierzętom, pomyśl o adopcji wirtualnej.

Wirtualna adopcja zwierzaka to coś więcej niż wpłaty na rzecz schroniska lub fundacji. Polega ona na regularnym wpłacaniu pieniędzy na rzecz konkretnego, wybranego przez Ciebie kota, gdzie w zamian otrzymujesz spersonalizowane informacje o jego stanie zdrowia i samopoczuciu, możesz uczestniczyć w procesie szukania dla niego domu i oczywiście pierwszy/a dowiadujesz się, że zwierzak został wyadoptowany. Adopcja wirtualna kota może dać naprawdę wiele satysfakcji i radości!

Jeśli masz dziecko z alergią i trzymanie w domu kota nie wchodzi w grę, pomyślcie wspólnie z pociechą o adopcji wirtualnej. Razem wybierzcie kota, którym będziecie się opiekować „na odległość”. Adopcja wirtualna to nie to samo, co własny, kochany zwierzak, ale dziecku, które nie może mieć zwierzątka, da wiele radości i poczucie, że robi coś wyjątkowego.

Jeśli adoptujesz wirtualnie wspólnie z dzieckiem, wybierz raczej kota, które ma duże szanse na znalezienie domu; nie wybierajcie zwierząt, które walczą o życie – być może przegrają i będzie to duży cios dla dziecka. Wiele kotów w potrzebie to ofiary ludzkiego okrucieństwa – ich cierpienie może być zbyt trudne do udźwignięcia dla dziecka.

W razie wątpliwości porozmawiaj z naszym wolontariuszem, który ma pod opieką kota, lub napisz do nas na e-mail wirtualna@kocipazur.org.

Adopcja wirtualna to także okazja dla dzieci, aby zrobić coś wspólnie z klasą lub grupą kolegów. Miesięczny koszt utrzymania kota wynosi kilkadziesiąt złotych i po rozłożeniu na kilkanaście dzieci będzie on dla każdego z nich bardzo niewielki.

Decydując się na adopcję wirtualną, masz kilka możliwości:

 • Możesz zaopiekować się wirtualnie kotem młodym – w takim przypadku koszty bywają większe, ponieważ w grę wchodzi cena szczepień. Jest jednak duża szansa, że maluch szybko znajdzie dom, a więc opieka wirtualna będzie trwała krócej.
 • Jeśli adoptujesz wirtualnie kota dorosłego, miesięczne koszty jego utrzymania są mniejsze – jednak może się zdarzyć, że zwierzę będzie przebywało pod Twoją opieką przez dłuższy czas.
 • Możesz objąć finansową opieką kota chorego, potrzebującego leczenia, często rehabilitacji. Te zwierzęta zwykle długo przebywają w Domu Tymczasowym. Koszty ich leczenia bywają bardzo duże, dlatego często koty te mają kilku wirtualnych opiekunów. Te zwierzęta chyba najbardziej potrzebują pomocy – mają ogromne szczęście w nieszczęściu, bo znaleźli się ludzie, którzy chcą walczyć o ich zdrowie i życie. Nie zawsze udaje się wygrać tę walkę, ale bardzo często tak – wtedy satysfakcja opiekuna – także wirtualnego – jest ogromna!
 • Oczywiście można adoptować wirtualnie więcej niż jednego kota.

Adopcje wirtualne stanowią dla nas ogromną pomoc finansową. Jednym z atutów tej formy pomocy jest jej przewidywalność – dzięki opiekunom wirtualnym wiemy, że wpłyną na nasze konto pewne stałe wpłaty, które uwzględniamy, planując wydatki. Jeśli decydujesz się na tę formę pomocy, pamiętaj, że jest to zobowiązanie do regularnych wpłat. Liczy na Ciebie potrzebujący zwierzak i opiekujący się nim ludzie.

Adopcja wirtualna danego kota kończy się wraz ze znalezieniem mu domu docelowego. Wtedy możesz zrezygnować z dalszego finansowania kotów będących pod opieką Fundacji lub wybrać innego kota, któremu chcesz pomagać.

Wcześniej również możesz zrezygnować z adopcji wirtualnej. Pamiętaj, by zgłosić nam ten fakt. Być może ktoś inny będzie chciał zaadoptować danego kota wirtualnie.

tekst opracowany dzięki http://zwierzak-w-domu.info/

Jak adoptować wirtualnie kota z Kociego Pazura?

 1. Wybierz kota, którym chcesz się zaopiekować na liście naszych kotów do adopcji.
 2. Skontaktuj się z nami mailowo na adres wirtualna@kocipazur.org, informując nas o swojej decyzji i podając dane do korespondencji.
 3. Co miesiąc wpłacaj określoną kwotę na konto Fundacji, podając w tytule przelewu: adopcja wirtualna + imię kota + okres, którego dotyczy wpłata, np. „adopcja wirtualna – Wanda –  08.2022.
 4. Przybliżony koszt utrzymania kota to około 80 -100 zł miesięcznie.
  Zdając sobie sprawę, że to dość duża kwota, zwykle proponujemy na adopcję wirtualną minimalną kwotę 50 – 60 zł.
 5. Jeśli chcesz partycypować w kosztach leczenia wybranego przez siebie kota, prosimy o taką informację drogą mailową. Wtedy podamy koszty leczenia naszego podopiecznego.

Możesz także wysłać swojemu kotu paczkę (karmę, suplementy, zabawki itp.) – na pewno się ucieszy, a opiekun przyśle Tobie „unboxing” z wirtualnym adopciakiem.

Każda osoba adoptująca wirtualnie kota będzie raz w miesiącu otrzymywać zdjęcia i wiadomości o swoim podopiecznym.

Jeśli przed pierwszą wpłatą nie dostaniemy informacji mailowej, będziemy ją traktować jako darowiznę dla wszystkich kotów, dlatego bardzo prosimy, aby osoby chcące zostać opiekunami wirtualnymi naszych kotów pamiętały o wysłaniu maila na adres wirtualna@kocipazur.org.


Dane do wpłat

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur”
Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org