Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Na czym polega adopcja wirtualna kota?

Jeśli z jakichś powodów nie możesz przygarnąć kota (np. bardzo dużo pracujesz, często wyjeżdżasz, mieszkasz w wynajmowanym mieszkaniu, masz alergię) lub po prostu chcesz pomóc zwierzętom, pomyśl o adopcji wirtualnej.

Wirtualna adopcja zwierzaka to coś więcej niż wpłaty na rzecz schroniska lub fundacji. Polega ona na regularnym wpłacaniu pieniędzy na rzecz konkretnego kota, gdzie w zamian otrzymujesz spersonalizowane informacje o jego stanie zdrowia i samopoczuciu, możesz uczestniczyć w procesie szukania dla niego domu i jako jeden/jedna z pierwszych dowiadujesz się, że zwierzak został wyadoptowany. Adopcja wirtualna kota może dać naprawdę wiele satysfakcji i radości!

Jeśli masz dziecko z alergią i trzymanie w domu kota nie wchodzi w grę, pomyślcie wspólnie z pociechą o adopcji wirtualnej. Razem zapoznajcie się z historią kota, którym będziecie się opiekować „na odległość”. Adopcja wirtualna to nie to samo, co własny, kochany zwierzak, ale dziecku, które nie może mieć zwierzątka, da wiele radości i poczucie, że robi coś wyjątkowego.

W razie wątpliwości porozmawiaj z naszym wolontariuszem, który ma pod opieką kota, lub napisz do nas na e-mail wirtualna@kocipazur.org.

Adopcja wirtualna to także okazja dla dzieci, aby zrobić coś wspólnie z klasą lub grupą kolegów. Miesięczny koszt utrzymania kota wynosi kilkadziesiąt złotych i po rozłożeniu na kilkanaścioro dzieci będzie on dla każdego z nich bardzo niewielki.

Decydując się na adopcję wirtualną, masz kilka możliwości:

  • Możesz zaopiekować się wirtualnie kotem młodym – w takim przypadku koszty bywają większe, ponieważ w grę wchodzi cena szczepień. Jest jednak duża szansa, że maluch szybko znajdzie dom, a więc opieka wirtualna będzie trwała krócej.
  • Jeśli adoptujesz wirtualnie kota dorosłego, miesięczne koszty jego utrzymania są mniejsze – jednak może się zdarzyć, że zwierzę będzie przebywało pod Twoją opieką przez dłuższy czas.
  • Możesz objąć finansową opieką kota chorego, potrzebującego leczenia, często rehabilitacji. Te zwierzęta zwykle długo przebywają w Domu Tymczasowym. Koszty ich leczenia bywają bardzo duże, dlatego często koty te mają kilku wirtualnych opiekunów. Te zwierzęta chyba najbardziej potrzebują pomocy – mają ogromne szczęście w nieszczęściu, bo znaleźli się ludzie, którzy chcą walczyć o ich zdrowie i życie. Nie zawsze udaje się wygrać tę walkę, ale bardzo często tak – wtedy satysfakcja opiekuna – także wirtualnego – jest ogromna!
  • Oczywiście można adoptować wirtualnie więcej niż jednego kota.

Adopcje wirtualne stanowią dla nas ogromną pomoc finansową. Jednym z atutów tej formy pomocy jest jej przewidywalność – dzięki opiekunom wirtualnym wiemy, że wpłyną na nasze konto pewne stałe wpłaty, które uwzględniamy, planując wydatki. Jeśli decydujesz się na tę formę pomocy, pamiętaj, że jest to zobowiązanie do regularnych wpłat. Liczy na Ciebie potrzebujący zwierzak i opiekujący się nim ludzie.

Adopcja wirtualna danego kota kończy się wraz ze znalezieniem mu domu docelowego. Wtedy możesz zdecydować się, że kontynuujesz wsparcie – wybieramy wówczas dla Ciebie nowego kota spośród naszych podopiecznych. Możesz również zrezygnować z dalszego finansowania kotów będących pod opieką Fundacji – ale mamy szczerą nadzieję, że pozostaniesz razem z nami!

Wcześniej również możesz zrezygnować z adopcji wirtualnej. Pamiętaj, by zgłosić nam ten fakt. Być może ktoś inny będzie chciał zaadoptować danego kota wirtualnie.

tekst opracowany dzięki http://zwierzak-w-domu.info/

Jak adoptować wirtualnie kota z Kociego Pazura?

  1. Skontaktuj się z nami mailowo na adres wirtualna@kocipazur.org, aby zgłosić chęć wspierania kota wirtualnie.
  2. Co miesiąc wpłacaj określoną kwotę na konto Fundacji, podając w tytule przelewu: adopcja wirtualna + imię kota + okres, którego dotyczy wpłata, np. „adopcja wirtualna – Wanda – 08.2022.
  3. Przybliżony koszt utrzymania zdrowego kota to około 100 zł miesięcznie i aktualnie opiekunowie wirtualni najczęściej wybierają wsparcie właśnie w takiej wysokości, przy czym już 50-60 zł stanowi bezcenną pomoc.
  4. Jeśli chcesz partycypować w kosztach leczenia danego kota, prosimy o taką informację drogą mailową. Wtedy podamy koszty leczenia naszego podopiecznego.

Możesz także wysłać swojemu kotu paczkę (karmę, suplementy, zabawki itp.) – na pewno się ucieszy, a opiekun przyśle Tobie „unboxing” z wirtualnym adopciakiem.

Każda osoba adoptująca wirtualnie kota będzie raz w miesiącu otrzymywać zdjęcia i wiadomości o swoim podopiecznym.

Jeśli przed pierwszą wpłatą nie dostaniemy informacji mailowej, będziemy ją traktować jako darowiznę dla wszystkich kotów, dlatego bardzo prosimy, aby osoby chcące zostać opiekunami wirtualnymi naszych kotów pamiętały o wysłaniu maila na adres wirtualna@kocipazur.org.


Dane do wpłat

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur”
Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855

Wirtualna adopcja z płatnością kartą

Jeśli chcesz dokonać adopcji wirtualnej kota z płatnością kartą, bez potrzeby pisania maila do naszej fundacji, możesz jej dokonać przez portal RatujemyZwierzaki.pl. Wystarczy wejść na profil Fundacja Koci Pazur na RatujemyZwierzaki i wybrać jednego z dostępnych kotów (liczba kotów, którą możemy dodać w tej sekcji, jest ograniczona). Możesz podać dowolną kwotę, która będzie co miesiąc wspierać danego zwierzaka. Dyspozycję tę możesz w każdej chwili wyłączyć.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org