Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Historia Docenta rozpoczęła się od rutynowych badań weterynaryjnych, które ujawniły problemy z nadciśnieniem i nadczynnością tarczycy. Ostatnio wolontariuszka zauważyła u niego niepokojące objawy - zmniejszony apetyt oraz nietypowe zachowanie w kwestii korzystania z kuwety. Niezwłocznie wolontariusze umówili kontrolną wizytę, na której w obrazie usg nerki lewej uwidoczniono na biegunie doczaszkowym obecność cysty, natomiast na biegunie doogonowym odgraniczona zmiana o niejednorodnym miąższu, hipoechogeniczna w stosunku do reszty narządu, nieco uwypuklająca się, w tym miejscu również znajdowała się niewielka ilość płynu podtorebkowo. Nerka lewa uległa powiększeniu. Udało się już następnego dnia skonsultować kocurka z nefrologiem i wykonać zabieg biopsji cienkoigłowej. Lekarz pobrał 8 próbek zmiany oraz płynu, który znajdował się pod nią. Po 5 dniach otrzymaliśmy wyniki - w kilku próbkach oznaczono obecność blastów, czyli komórek, których nie miało prawa tam być... Ich obecność oznacza chłoniaka nerki.

Chłoniak jest najczęstszym nowotworem układu krwiotwórczego u kotów i najczęstszym nowotworem nerek kotów.

Kolejnym krokiem była pilna wizyta u onkologa i ustalenie dalszego planu działania. Po 1.5 tygodnia od wykrycia zmiany Docent jest już po pierwszej chemii. Leczenie obejmuje chemioterapię według protokółu COAP. Pierwszy tydzień leczenia jest za nami, a kolejne 5 przed nami.

Wierzymy, że z Waszym wsparciem oraz determinacją Docenta, będziemy w stanie wykorzystać każdą dostępną opcję terapeutyczną, aby zapewnić mu jak najwyższą jakość życia i jak najdłuższy czas z nami. Naszym celem jest dostarczenie Docentowi najlepszej możliwej opieki. Każda złotówka i każde pozytywne myślenie są dla nas niezmiernie cenne i sprawiają, że czujemy się silniejsi w naszej misji pomocy.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org