Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Kora to kotka znaleziona na poboczu drogi w Poznaniu, przy której błąkała się od jakiegoś czasu. Na swoje szczęście zwróciła uwagę Dobrej Duszy, która zaraz zawiadomiła nas o sytuacji. Kotka ciężko oddychała, miała kłopot z ustaniem na nogach. Ile czasu kotka czekała na osobę, której jej los nie będzie obojętny? Nie mamy pojęcia. Natomiast wiemy, że wielu ludzi ją mijało i nikt nie pochylił się nad nią wcześniej. Kora waży ledwie trzy kilogramy, ma obrzęk płuc oraz płyn w jamie brzusznej, jest odwodniona oraz silnie niedożywiona. Obecnie przebywa na hospitalizacji pod opieką lekarzy, którzy walczą o ustabilizowanie małej. W momencie przyjęcia kicia miała gorączkę 41 stopni! Pierwsze badania USG oraz RTG uwidoczniły kilka poważnych problemów.

Wykonane badanie USG klatki piersiowej wykazało zmiany śródmiąższowo-pęcherzykowe, które są powszechne u chorych z ostrą niewydolnością oddechową, z przewlekłą niewydolnością krążenia lub chorobą śródmiąższową płuc. U Kory są dodatkowo widoczne nieokreślone struktury nie będące prawidłowym obrazem płuc (mogą świadczyć o rozroście tkanek / ropniu / guzie / innych, w tym momencie nieokreślonych czynnikach).

RTG klatki piersiowej potwierdziło lejkowatą budowę klatki piersiowej - wyczuwalne bardzo silne wgłobienie mostka. Dogrzbietowe wpuklenie mostka może powodować ucisk na płuca (nawracające problemy oddechowe) i serce (zaburzenia kardiologiczne), nieraz z jego przemieszczeniem i odkształceniem dużych naczyń krwionośnych. U Kory niestety obraz serca jest o widocznie zmienionym kształcie, a samo serduszko jest zepchnięte całkowicie na lewą stronę. Obawiamy się, że Kora może cierpieć na kardiomiopatię przerostową...

Inne organy wewnętrzne również są niepokojące w obrazie ultrasonograficznym. Trzustka jest powiększona. Pęcherzyk żółciowy ma ściany pogrubiałe, niejednorodne, ziarniste, pomiędzy płatami widoczny aechogenny płyn.

Jakby dolegliwości było mało, Kora ma anemię – czekamy za diagnostycznymi badaniami krwi oraz na wyniki rozmazu krwi.


To tak wiele dla małej, ledwie dwuletniej kotki, którą życie już tak mocno zdążyło doświadczyć. Przed nami niezliczone konsultacje kardiologiczne, specjalistyczne badanie ultrasonograficzne oraz szereg badań i diagnostyki ogólnoustrojowej, które będą niezwykle kosztowne. Kora ma wolę życia – my wolę walki. Chcemy jej pomóc! Pomożecie nam uratować Korę?

Zbiórka dedykowana Korze: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zawalcz-o-kore

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org