Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Przedstawiamy Wam historię Chudego, którego wolontariuszka wyłapała na standardową kastrację. Podczas kwarantanny zaobserwowano u kocurka niezborność ruchową (brak koordynacji ruchowej i równowagi) oraz problem ze wzrokiem. Chudy trafił ponownie do lecznicy, gdzie został dokładnie zbadany:

badanie oka u kota
Nad górnymi drogami oddechowymi zaostrzony szmer oraz duszność wdechowa. Zwężenie nozdrzy obustronne. W jamie ustnej kamień nazębny na zębach trzonowych. Brak kła lewego żuchwy, widoczny stan zapalny dziąseł. Sierść kocurka jest matowa z obecnym łupieżem, jak również nosi ślady licznych przełysień. Z oczu silny obustronny wypływ - w oku lewym trichiasis (drażnienie rogówki przez włosy w związku z delikatnym zdeformowaniem powieki górnej).

badanie usg u kota
Usg zobrazowało pogrubienie jelita cienkiego na całej długości, powiększenie nerek, pole trzustkowe zmienione- płat lewy trzustki powiększony, przewód trzustkowy poszerzony.
Na ciele widoczne liczne blizny po starych urazach, w tym wiele znajdujących się w okolicach głowy.

Lecz to, co usłyszeliśmy później, zmroziło nam krew w żyłach…

W trakcie palpacyjnego badania jamy brzusznej wyczuto ciało obce pod skórą,w mięśniach brzucha i na wysokości pachwiny – padło podejrzenie obecności śrutu. W związku z tym podjęta została decyzja o wykonaniu zdjęć RTG w celu określenia ilości śrutu oraz wykluczeniu lub potwierdzeniu jego obecności w jamie nosowej.

Wykonano zdjęcia RTG całego ciała, które wykazały:

- 1 śrut w kości kulszowej (wyczuwalny i widoczny przez skórę, ruchomy)
- 5 śrutów w jamie brzusznej na różnej głębokości
- 1 śrut w jamie nosowej - zlokalizowany płytko, w niewielkiej odległości od nozdrzy - najprawdopodobniej jest to przyczyna duszności.

rtg kota ze śrutem

W związku z obrazem RTG zapadła decyzja o badaniu krwi na poziom ołowiu (obraz narządów może być związany z ołowicą).

Chudy to kolejny kot, który stał się żywą tarczą dla zwyrodnialca pastwiącego się nad nim… W jego ciele znajduje się 7 ołowianych pocisków. SIEDEM!!!

W ciele niespełna 2,5 kilogramowego kocurka… Nie umiemy nazwać tego, co poczuliśmy, słysząc te informacje… Jedyne, co przychodzi do głowy, to że osoba, która mu to zrobiła, jest BESTIĄ!!!

Obecnie czekamy na dalsze wyniki krwi, poziom ołowiu, badania moczu oraz testy wirusowe. W poniedziałek dalsza diagnostyka i wizyta u nefrologa, aby ocenić stan nerek oraz przygotować Chudego do zabiegu usunięcia śrutu. Są one tak mocno wrośnięte w tkanki, że istnieje prawdopodobieństwo, że nie wszystkie uda się usunąć. Chudy zasługuje, by zawalczyć o niego. Jest to kochany, miziasty rudzielec, który w pełni zaufał naszej wolontariuszce i daje przy sobie zrobić dosłownie wszystko.

Pomóż nam ocalić Chudego!

Zbiórka dedykowana Chudemu: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ocalic-zycie-chudego

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org