Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Szara pochodzi z osiedla, gdzie życie dla wielu kotów było pełne niebezpieczeństw, od trujących substancji używanych na szczury, po nieostrożność kierowców. Wśród tych biednych zwierząt, Szara znalazła się w dramatycznej sytuacji. W ostatnim czasie na osiedlu pojawił się niekastrowany kocur, który przegonił inne koty z miejsc karmienia. Szara, podczas jednego z takich wypadków, ucierpiała, doznając złamania łapki.

Po schwytaniu Szarej i oddaniu jej pod opiekę weterynaryjną okazało się, że uraz łapki nie jest zwykłym złamaniem, ale prawdopodobnie złamaniem właśnie w wyniku pogryzienia. Mocno obrzęknięta łapka sprawiła, że kicia miała trudności z poruszaniem się. Pomimo starannej opieki, rana znów się otworzyła, sączy się krew, a łapa jest obrzęknięta, ciepła i sprawia, że Szara odczuwa ból. Zdjęcia rentgenowskie potwierdziły złamanie kości śródręcza i odczyn odokostnowy na kości palca.

Szara została poddana badaniom krwi, a wyniki były dobre, testy na choroby zakaźne były negatywne. Teraz jednak konieczne jest przeprowadzenie bardziej zaawansowanych badań i leczenia, aby zidentyfikować źródło problemu i przywrócić Szarej zdrowie.

Dodatkowo wykonano badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, które wykazało pęcherz moczowy wypełniony moczem z wtrętami, delikatne skorugowanie ścian jelit oraz obecność płynu w niektórych obszarach, zmieniony pęcherzyk żółciowy i niejednorodny miąższ wątroby.

Na podstawie wyników badania USG, podejrzewa się zapalenie dróg żółciowych, mucocele lub zmiany nowotworowe pęcherzyka żółciowego. W celu dalszej diagnostyki, pobrano krew i mocz do badań kontrolnych oraz zlecono wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. Wyniki testów (FeLV, FPV/FCoV/Giardia) były ujemne dla wszystkich chorób, co oznacza, że kotka Szara nie jest zarażona tymi chorobami. Testy FIV również wyszły ujemne. Zlecono również wykonanie dalszych badań diagnostycznych, aby potwierdzić podejrzenia dotyczące stanu pęcherzyka żółciowego i ocenić inne zmiany w jamie brzusznej kotki.

Chcielibyśmy pomóc Szarej, która pomimo swojego dramatycznego dotychczasowego życia jest kochanym i spokojnym kotem. Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, pomoże nam sfinansować dalsze badania i leczenie, a także zapewni Szarej szansę na lepsze życie.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org