Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Adopcja kota krok po kroku

Jeśli chcesz zaadoptować któregoś z fundacyjnych kotów, musisz mieć ukończone 18 lat i przejść pomyślnie fundacyjną procedurę adopcji.

Krok 1: Wypełnienie ankiety adopcyjnej.
Na początek poprosimy Cię o odpowiedź na kilka ważnych pytań w naszej ankiecie adopcyjnej online.

Ankieta adopcyjna została utworzona, aby:

• uzmysłowić Ci odpowiedzialność, którą na siebie bierzesz,
• zwrócić uwagę na niezbędne zabezpieczenia, tak by kot mógł bezpiecznie cieszyć się własnym domem,
• pomóc dobrać kota odpowiedniego dla Ciebie i Twojej ludzkiej i/lub czteronożnej rodziny.

Prosimy o szczere odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie obawiaj się, jeśli czegoś nie wiesz. Zależy nam na udanych adopcjach, które są możliwe tylko, jeśli będziemy wobec siebie uczciwi i odpowiednio wcześnie wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości.

Krok 2: Spotkanie z kotem w jego domu tymczasowym.
Kolejnym etapem procesu adopcyjnego jest bezpośrednie spotkanie z wybranym kotem. Podczas spotkania nazywanego przez nas wizytą przedadopcyjną zachęcamy do zadawania pytań na temat kota, opieki nad kotem, a także jakichkolwiek pytań związanych z adopcją. Tymczasowy opiekun udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi i porad, a także informacji na temat naszych wymagań - warunkiem adopcji jest bowiem nie tylko zapewnienie kotu odpowiedniej opieki (profilaktyka zdrowotna, karmienie zgodnie z potrzebami gatunkowymi, etc.), lecz również między innymi zabezpieczenie domu (okna służące do gruntownego wietrzenia i balkon powinny być zabezpieczone siatką; ogranicznikami mogą być zabezpieczone okna, które są tylko uchylane; należy także zwrócić uwagę na znajdujące się w domu trujące rośliny, niebezpieczne przedmioty itd.). Dzięki wizycie u wolontariusza zobaczysz, jak kot zachowuje się w znanym sobie otoczeniu. Gdy podejmiesz już decyzję, a i my uznamy, że nie ma przeciwwskazań do adopcji, kot zostanie dla Ciebie zarezerwowany. Adopcja nie następuje tuż po rezerwacji - musisz mieć czas na przygotowanie się na przybycie nowego domownika (zamontowanie odpowiednich zabezpieczeń, wyprawka dla kota), a my musimy mieć pewność, że kot jest odpowiednio przygotowany do zmiany otoczenia (np. nie wydajemy kotów bezpośrednio po szczepieniach, aby nie obniżać ich odporności).

Krok 3: Podpisanie umowy adopcyjnej.
Nasz wolontariusz przywiezie do Ciebie kota i poprosi Cię o podpisanie tzw. umowy adopcyjnej. Zobowiązujesz się w niej do odpowiedniego dbania o adoptowane zwierzę. Razem z podopiecznym otrzymasz jego książeczkę zdrowia i informacje o wykonanych zabiegach oraz przeprowadzonym leczeniu. Nie pobieramy za zwierzęta oddawane do adopcji żadnych opłat. Nie jest to umowa kupna-sprzedaży!

Procedura adopcyjna może na pierwszy rzut oka wydawać się utrudniona, w rzeczywistości jednak sprzyja ona lepszej komunikacji pomiędzy adoptującym a Fundacją oraz minimalizuje liczbę nieudanych adopcji czy nadużyć ze strony osób trzecich. Innymi słowy: my mamy pewność, że Twoja decyzja jest przemyślana i kot będzie u Ciebie bezpieczny i szczęśliwy, a Ty masz pewność, że dostarczono Ci pełnych i rzetelnych informacji na temat zwierzęcia.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości związane z procesem adopcji, śmiało napisz do nas na adres adopcje@kocipazur.org lub skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 502 111 279 w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 18:00-20:00.

 

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org