Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Adopcja kota krok po kroku

Jeśli chcesz zaadoptować któregoś z fundacyjnych kotów, musisz mieć ukończone 18 lat i przejść pomyślnie fundacyjną procedurę adopcji.

1. Wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Na początek poprosimy Cię o odpowiedź na kilka ważnych pytań w naszej ankiecie adopcyjnej online.

Ankieta adopcyjna została utworzona, aby:

• uzmysłowić Ci odpowiedzialność, którą na siebie bierzesz,
• zwrócić uwagę na niezbędne zabezpieczenia, tak by kot mógł bezpiecznie cieszyć się własnym domem,
• pomóc dobrać kota odpowiedniego dla Ciebie i Twojej ludzkiej i/lub czteronożnej rodziny.

Prosimy o szczere odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie obawiaj się, jeśli czegoś nie wiesz. Zależy nam na udanych adopcjach, które są możliwe tylko, jeśli będziemy wobec siebie uczciwi i odpowiednio wcześnie wyjaśnimy sobie wszelkie wątpliwości.

2. Spotkanie z kotem w jego domu tymczasowym.

Kolejnym etapem procesu adopcyjnego jest bezpośrednie spotkanie z wybranym kotem. Podczas spotkania nazywanego przez nas wizytą przedadopcyjną zachęcamy do zadawania pytań na temat kota, opieki nad kotem, a także jakichkolwiek pytań związanych z adopcją. Tymczasowy opiekun udzieli Ci wyczerpujących odpowiedzi i porad, a także informacji na temat naszych wymagań – warunkiem adopcji jest bowiem nie tylko zapewnienie kotu odpowiedniej opieki (profilaktyka zdrowotna, karmienie zgodnie z potrzebami gatunkowymi, etc.), lecz również między innymi zabezpieczenie domu (okna służące do gruntownego wietrzenia i balkon powinny być zabezpieczone siatką; ogranicznikami mogą być zabezpieczone okna, które są tylko uchylane; należy także zwrócić uwagę na znajdujące się w domu trujące rośliny, niebezpieczne przedmioty itd.). Dzięki wizycie u wolontariusza zobaczysz, jak kot zachowuje się w znanym sobie otoczeniu. Gdy podejmiesz już decyzję, a i my uznamy, że nie ma przeciwwskazań do adopcji, kot zostanie dla Ciebie zarezerwowany. Adopcja nie następuje tuż po rezerwacji – musisz mieć czas na przygotowanie się na przybycie nowego domownika (zamontowanie odpowiednich zabezpieczeń, wyprawka dla kota), a my musimy mieć pewność, że kot jest odpowiednio przygotowany do zmiany otoczenia (np. nie wydajemy kotów bezpośrednio po szczepieniach, aby nie obniżać ich odporności).

3. Podpisanie umowy adopcyjnej.

Nasz wolontariusz przywiezie do Ciebie kota i poprosi Cię o podpisanie tzw. umowy adopcyjnej. Zobowiązujesz się w niej do odpowiedniego dbania o adoptowane zwierzę. Razem z podopiecznym otrzymasz jego książeczkę zdrowia i informacje o wykonanych zabiegach oraz przeprowadzonym leczeniu. Nie pobieramy za zwierzęta oddawane do adopcji żadnych opłat. Nie jest to umowa kupna-sprzedaży!

Procedura adopcyjna może na pierwszy rzut oka wydawać się utrudniona, w rzeczywistości jednak sprzyja ona lepszej komunikacji pomiędzy adoptującym a Fundacją oraz minimalizuje liczbę nieudanych adopcji czy nadużyć ze strony osób trzecich. Innymi słowy: my mamy pewność, że Twoja decyzja jest przemyślana i kot będzie u Ciebie bezpieczny i szczęśliwy, a Ty masz pewność, że dostarczono Ci pełnych i rzetelnych informacji na temat zwierzęcia.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości związane z procesem adopcji, śmiało napisz do nas na adres adopcje@kocipazur.org lub skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 502 111 279 w poniedziałki oraz czwartki w godzinach 18:00-20:00.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org