Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter
Kotka Wiek:   8 lat
Akceptuje koty Akceptuje koty
Akceptuje psy Nie akceptuje psów
Akceptuje dzieci Akceptuje dzieci
Do domu ze zwierzakiem lub bez Do domu ze zwierzakiem lub bez
Zdrowie

Przygotowywana do adopcji, wykastrowana, odrobaczona

Kilka lat temu w ciepły wiosenny dzień pojawiła się znikąd malutka, bura kotka. Siedziała pod krzakiem przy jednym z bloków na poznańskim osiedlu. Kotka została zauważona przez Dobrą Duszę, która zajmowała się bezdomnymi kotami w okolicy. Przy próbie kontaktu kotka nie uciekała, ale też nie chciała bliżej podejść. Patrzyła jednak prosto w oczy, tak, jakby chciała poprosić o pomoc. Dobra dusza przygotowała jej jedzenie, zaniosła niedaleko w miejsce karmienia dzikiego stadka i tak oto Fedora została już na kolejne 5 lat w okolicach tego bloku. W międzyczasie została też wykastrowana. Gdyby nie zabieg kastracji, kotka nie dożyłaby kolejnej wiosny - podczas kastracji wyciągnięto z niej martwe płody kociąt i resztki śrutu. Niewiele brakowało, by malutka straciła przez to życie...

Przez kilka lat żyła sobie względnie spokojnie, nieoddalając się zbytnio od okolicy bytowania. Zaprzyjaźniła się z opiekującą się nią Dobrą Duszą i codziennie pojawiała się na jedzonko. Nadszedł jednak dzień przeprowadzki karmicielki, która postanowiła wziąć kotkę ze sobą. Niestety los bezdomnych kotów był i jest totalnie obojętny dla okolicznych mieszkańców i żaden z nich nie zaopiekowałby się Fedorą. Tak oto malutka koteczka trafiła do garażu swojej opiekunki. Niestety nie mogła zamieszkać w domu ze względu na obecność dużego stadka kotów rezydentów.

Kotkę w jej 8-letnim życiu spotkało wiele zła, które niesie ze sobą bezdomność, jednak teraz będzie już tylko lepiej. Fedora jest cały czas w trakcie diagnostyki, więc minie jeszcze trochę czasu, nim będzie gotowa do adopcji. Jeśli jednak malutka skradła Twoje serce i chcesz podarować jej dom po zakończeniu leczenia, odezwij się do nas już teraz.

502 111 279 (pon., czw. 18-20) Ankieta adopcyjna Ankieta adopcyjna
Zobacz więcej zdjęć Zobacz filmy Poznaj mnie bliżej

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org