Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Czym jest Dom Tymczasowy dla kota?

Koci Dom Tymczasowy (DT) to miejsce, często mieszkanie prywatne, w którym ratowane przez nas koty dochodzą do siebie zdrowotnie i psychicznie, otoczone opieką wolontariusza i sponsorowane w całości lub w części (w zależności od deklaracji samego DT) przez Fundację. Domy Tymczasowe to podstawa działania naszej Fundacji.

Wiele razy to podkreślamy – bez Domów Tymczasowych nasza działalność jest niemożliwaTo w nich nasi podopieczni wracają do zdrowia, uczą się żyć z ludźmi, poznają, co to troska i opieka – bardzo często po raz pierwszy w życiu. DT to także ratunek przed ogromnym stresem, z którym wiąże się pobyt w szpitalikowej klatce. To spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Kot mieszkający w domu tymczasowym ma zdecydowanie większe szanse na adopcję. Jesteśmy dzięki temu w stanie stwierdzić jak się zachowuje wobec człowieka, jak reaguje na inne zwierzęta czy różne sytuacje. Z takim kotem można popracować, jeśli tego wymaga. Łatwiej zaobserwować zmiany w zachowaniu lub niepokojące objawy, niekiedy świadczące o chorobach, które można zacząć leczyć we wczesnym stadium.

Aktualnie liczba kotów znajdujących się pod opieką Fundacji znacznie przerasta możliwości naszych Domów Tymczasowych. Niektóre pazurki na swoją szansę czekają całymi miesiącami… Cały czas potrzebujemy nowych miejsc!

Tu dzieją się cuda

W domu tymczasowym nierzadko dzieje się magia. Koty schorowane wracają do zdrowia, a koty płochliwe nie tylko uczą się życia obok człowieka, ale też doceniają jego bliskość i obecność. Praca nad kotem nie zawsze jest szybka i łatwa – czasem trwa miesiące, czasem lata. Jednak dzięki temu, co dostaje się w zamian (bezgraniczne zaufanie podopiecznego) warta jest ona każdego wysiłku i poświęcenia.

Nigdy nie zostawiamy nowych wolontariuszy bez wsparcia – jeśli chcesz, pomagamy przy pielęgnacji kotów i transporcie do weterynarza. Koszty opieki weterynaryjnej, wyżywienia i żwirku mogą w całości spoczywać po stronie Fundacji.

Koty, które pilnie potrzebują domu

Część z naszych podopiecznych znajduje się w bardzo trudnej sytuacji (np. wymagane jest ich przeniesienie z aktualnego DT, ponieważ niezbyt dobrze dogadują się z innymi kocimi współlokatorami, znajdują się w szpitalikowej klatce, źle znosząc brak człowieka przez większość dnia, itp). Sytuacje są naprawdę różne, a najlepszą rzeczą jaką można dla takiego kota zrobić to zapewnić mu dom, choćby tymczasowy, pełen miłości, cierpliwości i uwagi.

Tutaj znajdziesz listę Pazurków, które pilnie takiej pomocy potrzebują: klik.

Jak zostać Domem Tymczasowym?

Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub w jego okolicy i chcesz dać szansę któremuś z naszych podopiecznych, wypełnij naszą ankietę wolontariacką.

Na adres wolontariat@kocipazur.org śmiało kieruj również wszystkie swoje pytania czy wątpliwości dotyczące zostania Domem Tymczasowym dla kota.

 

Nasze Pazurki czekają na Ciebie!

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org