Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter

Zostań wolontariuszem w fundacji dla zwierząt

Jako wolontariusz/ka Fundacji Koci Pazur możesz pomagać na wiele sposobów. Ponieważ obowiązków jest bardzo dużo, dzielimy się nimi według możliwości i talentów. Nasze wolontariuszki i nasi wolontariusze przykładowo:

  • zapewniają kocim podopiecznym Domy Tymczasowe (DT) i intensywnie szukają im Domów Stałych (DS),
  • wykonują drobne rękodzieła, ze sprzedaży których dochód przeznaczany jest na leczenie i utrzymanie fundacyjnych kotów,
  • biorą udział w bazarkach i obsługują stoiska na wystawach, targach czy innych imprezach, na których sprzedawane są fanty na rzecz Fundacji i/lub prowadzone akcje promocyjno-edukacyjne,
  • zapewniają transport – np. innym niezmotoryzowanym wolontariuszom, przewożą dary albo zawożą i odbierają zwierzęta z gabinetów weterynaryjnych,
  • wykonują dobrej jakości filmy i zdjęcia do promocji podopiecznych Fundacji lub inne prace graficzne,
  • obsługują fundacyjny magazyn,
  • dyżurują regularnie w fundacyjnym szpitaliku – mieszkają w nim koty, które z różnych względów nie mają jeszcze domu tymczasowego lub są przygotowywane do adopcji; dyżury wymagają dyspozycyjności i odpowiedzialności, a obejmują między innymi karmienie, podawanie leków, utrzymywanie porządku, obserwację postępów w socjalizacji naszych podopiecznych oraz przyzwyczajanie kotów do obecności i bliskości człowieka,
    UWAGA! Na ten moment przyjęcia nowych wolontariuszy do fundacyjnego szpitalika są wstrzymane.
  • pomagają przy różnych obowiązkach zdalnych (np. pozyskiwaniu funduszy i sponsorów, obsłudze portali ogłoszeniowych, obsłudze mediów społecznościowych, tagowaniu fundacyjnych zdjęć, itp. – w zależności od aktualnych potrzeb Fundacji).

Ponadto wolontariuszki i wolontariusze Kociego Pazura:

  • dokarmiają i kastrują koty wolno żyjące chociażby w okolicy swojego miejsca zamieszkania,
  • propagują idee adopcji i kastracji oraz prowadzą akcje edukacyjne w przedszkolach czy szkołach, zakładach pracy, itp.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Praca wolontariusza to jedna z piękniejszych form pomocy. Satysfakcja z niesienia pomocy bezbronnym i potrzebującym zwierzętom, z utęsknieniem wyczekującym na nowy dom, jest bezcenna. Co zyskasz dzięki wolontariatowi?

  • Poznasz nowych ludzi
    Zawrzesz nowe znajomości, a nawet przyjaźnie na całe życie! Nasi wolontariusze to bardzo różni ludzie, których dzieli wiek, zainteresowania, czy spojrzenie na świat, jednakże co najważniejsze, łączy nas jedno – bezinteresowna chęć pomagania kotom. Motywuje nas ona wzajemnie oraz zachęca do działań, aby koci świat stawał się każdego dnia coraz lepszy.
  • Zdobędziesz wiedzę o kotach
    Pozyskasz doświadczenie oraz wiedzę w opiece i w pracy z kotami (będąc Domem Tymczasowym lub pomagając w szpitaliku). Jeśli planujesz w przyszłości zawód związany z mruczkami, to wolontariat jest bardzo dobrą formą przygotowania się do niego. A nawet jeśli nie planujesz, nauczysz się tu z pewnością wielu przydatnych rzeczy.
  • Możesz mieć wpływ na świat wokół siebie
    Koci wolontariat to praca blisko naszych kocich przyjaciół, którzy każdym kawałkiem futerka odwdzięczają się za okazaną im miłość oraz pomoc. Jako wolontariusz przeżyjesz pełną gamę emocji – od smutku i rozgoryczenia, po radość, dumę, wzruszenie i poczucie sprawczości, wiedząc, że dzięki Twoim działaniom koci świat wokół się zmienia, na lepsze.
  • Rozwiniesz swoje kompetencje
    Wolontariat to świetny sposób na rozwój osobisty i poszerzenie kompetencji. Bardzo często wiąże się on z pracą z ludźmi. Tym samym, to doskonały sposób na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, a czasem także tych ze sprawnego zarządzania grupą ludzi. Takie atuty można śmiało wpisać do CV, a nabyte doświadczenie z pewnością przyda się w znalezieniu pracy.
  • Poszerzysz swoje horyzonty
    Wolontariat to doskonały sposób na poszerzenie horyzontów. Jest w stanie rozwijać, a przy tym pozwala odkrywać i patrzeć na świat w zupełnie inny sposób dostrzegając to, co przedtem było niezauważalne.

Jak zostać wolontariuszem w fundacji dla kotów

Jeżeli chcesz do nas dołączyć i pomagać w powyższych działaniach, wypełnij naszą ankietę wolontariacką.

Na adres wolontariat@kocipazur.org śmiało kieruj również wszystkie swoje pytania. A może posiadasz jakieś umiejętności, którymi pragniesz się z nami podzielić i masz inne pomysły, niż te proponowane przez nas? Jeśli tak – koniecznie daj nam znać! Chętnie Cię wysłuchamy 🙂

Więcej o kocim wolontariacie

Czy w fundacji jest fajna atmosfera? Untitled Created with Sketch. Untitled 2 Created with Sketch.

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o naszej fundacji w Google

Poniżej prezentujemy wyniki badania ankietowego na pytanie „Czy poleciłbyś/poleciłabyś wolontariat w Fundacji Koci Pazur innym?”. Badanie zostało przeprowadzone wśród wolontariuszy w lutym 2023 roku.

Czy mogę zdecydować co chcę robić jako wolontariusz? Untitled Created with Sketch. Untitled 2 Created with Sketch.

W dużej części tak, można samodzielnie zgłosić swoje zaangażowanie w określone obszary działalności fundacji. Co do zasady w każdym z obszarów ktoś z nas posiada już wiedzę i może wprowadzić Cię w dany temat.

Czy praca w fundacji jest płatna? Untitled Created with Sketch. Untitled 2 Created with Sketch.

Praca którą wykonujesz jest w 100% bezpłatna. Żaden z naszych wolontariuszy nie pobiera wynagrodzenia. Wymaga to samo motywacji, ale też dostarcza olbrzymiej satysfakcji. To właśnie dzięki motywacji i sercu naszych wolontariuszy możemy szczycić się tym, że 100% zebranych środków od darczyńców przeznaczamy bezpośrednio na potrzeby kotów.

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org