Koci Pazur na Facebook Koci Pazur na YouTube Koci Pazur na Instagram Koci Pazur na TikTok Koci Pazur na Twitter
26 maja 2024

Ratujmy Noela. Jego obrażenia są przerażające!

Historia Noela jest pełna bolesnych wydarzeń i cierpienia. Opowieść o tym delikatnym i ufającym kotku, który przeszedł przez wiele trudności, a mimo to zachował swoją wdzięczność jest niezwykle wzruszająca.

Czytaj więcej
11 maja 2024

Ratujmy seniorkę Agatkę w walce z dramatycznym bólem

Ile nieszczęść może zmieścić jeden kot i jak szybko stan zdrowia może się pogarszać… O tym z pewnością przekonuje nas historia kociej seniorki, 13-letniej Agatki.

Czytaj więcej
11 maja 2024

Anastazja chce żyć!

Jeszcze dwa lata temu weterynarze dawali Anastazji maksymalnie kilka miesięcy życia. Tymczasem leczenie i opieka w domu tymczasowym sprawiły, że Anastazja cały czas cieszy się urokami życia w bezpieczeństwie i cieple. Podtrzymanie tego stanu wymaga jednak sporych nakładów finansowych, aby zapewnić kotce odpowiedni zestaw leków i suplementów.

Czytaj więcej
14 kwietnia 2024

Plastyka dziąseł - na zdrowy uśmiech Dragona

Dragon trafił pod skrzydła fundacji wraz z mamą oraz dwiema siostrami. Od razu dał się poznać jako najodważniejszy ze smoczego rodzeństwa. Dragon od samego początku walczy jednak z problemami w paszczy.

Czytaj więcej
02 kwietnia 2024

Docent walczy z nowotworem - chłoniakiem nerki

Z wielkim zaniepokojeniem i jednocześnie nadzieją zwracamy się do Was z apelem o pomoc dla naszego podopiecznego Docenta. Docent, mimo swojej odwagi i determinacji stanął w obliczu trudnego wyzwania w postaci chłoniaka nerki. Jego walka o zdrowie i życie jest dla nas priorytetem, dlatego też prosimy o wsparcie, aby umożliwić mu kontynuację leczenia i zapewnić jak największą szansę na wyzdrowienie.

Czytaj więcej
17 marca 2024

7-krotnie postrzelony Chudy walczy o powrót do zdrowia

Doniesienia o zwierzętach postrzelonych przez człowieka wstrząsają nami do głębi. Chudego mieliście okazję już poznać – to właśnie Wasze wpłaty pozwoliły odwrócić przesądzony wydawałoby się los tego kota.

Czytaj więcej
16 marca 2024

Bądź eko i pomagaj kotom

Wykorzystaj weekendowy czas i wiosenny klimat w powietrzu – przejrzyj szafy, zbierz niepotrzebną odzież, obuwie i akcesoria. W sobotę 23 marca w godzinach między 11 a 13 przynieś wszystko, co zbierzesz, STACJONARNIE pod adres ul. Wesoła 3 w Poznaniu.

Czytaj więcej
13 marca 2024

Na nowe życie dla maleńkiej Fedory

Kilka lat temu w ciepły wiosenny dzień pojawiła się znikąd malutka, bura kotka. Siedziała pod krzakiem przy jednym z bloków na poznańskim osiedlu. Kotka została zauważona przez Dobrą Duszę, która zajmowała się bezdomnymi kotami w okolicy.

Czytaj więcej
28 lutego 2024

Pomagamy Teide żyć bez bólu

Pierwsza zbiórka pozwoliła nam przeprowadzić diagnostykę Teide, a teraz marzymy o kontynuacji fizjoterapii.

Czytaj więcej
18 lutego 2024

Luntrus w potrzebie - walczymy z zapaleniem płuc

Luntrus się nam poważnie posypał – nie dość, że walczy z zapaleniem płuc, a leczenie idzie opornie, to jeszcze w miejscu iniekcji pojawił się guz – prawdopodobnie odczyn poszczepienny…

Czytaj więcej
12 lutego 2024

Pomóż Bierce wyleczyć paszczę

Bierka cierpi na zaawansowane młodzieńcze zapalenie dziąseł. Oprócz narastającego bólu i dyskomfortu, ropne zapalanie ma zły wpływ na cały organizm, w tym jelita. Zalecenie specjalisty stawia sprawę jasno – potrzebna jest całkowita ekstrakcja.

Czytaj więcej
05 stycznia 2024

Zbiórka na leczenie kotki z łapką złamaną od pogryzienia

Zwracamy się do Was z pilną prośbą o wsparcie dla koteczki o imieniu Szara, która przeszła przez ciężki uraz łapki.

Czytaj więcej
02 stycznia 2024

Fundacyjne koty zbierają na ekstrakcję zębów!

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla Pythona i Kory, będących podopiecznymi Fundacji Koci Pazur. Oba koty kilka dni temu przeszły niezbędny zabieg stomatologiczny, który znacznie poprawił ich samopoczucie, ale niestety koszty związane z leczeniem ich jamy ustnej przerosły nasze finansowe możliwości.

Czytaj więcej
01 stycznia 2024

Walczymy o Peruna

Stan zdrowia Peruna jest złożony i wymagał pilnej interwencji medycznej. Po przeprowadzeniu dokładnych badań przez lekarza weterynarii stwierdzono u niego niewydolność nerek, co stanowi istotne zagrożenie dla jego życia.

Czytaj więcej
30 grudnia 2023

Znalazłeś/Znalazłaś kota. Co dalej?

Często trafiają do nas pytania o to, co zrobić, gdy znajdzie się zbłąkanego lub porzuconego kota. Przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję postępowania.

Czytaj więcej
13 grudnia 2023

Kalendarz na rok 2024 już w sprzedaży!

Aby zostać szczęśliwym posiadaczem przepięknego kalendarza Kociego Pazura na rok 2024, odwiedź fundacyjne Allegro – zamów, zanim inni Cię uprzedzą.

Czytaj więcej
20 listopada 2023

Operacja wycięcia guza to ostatnia deska ratunku! Wspomóż Arashiego!

Arashi został zgłoszony jako kot wymagający pilnego zabiegu amputacji końcówki ogona z prośbą o pomoc finansową. Niestety przeczucia, że kot nie będzie w pełni zdrowy, a sam problem z martwicą końcówki ogona to dopiero wierzchołek góry lodowej, okazały się prawdziwe.

Czytaj więcej
05 listopada 2023

Wspomóż Wspólnika w dramatycznej walce o zdrowie!

Nasz ukochany Wspólnik kompletnie się posypał na koniec lata.

Czytaj więcej
26 października 2023

3-miesięczna Luna ze złamaną nogą i zerwanym ścięgnem prosi o wsparcie

14 września otrzymaliśmy zgłoszenie o małej kotce, którą synek Dobrej Duszy znalazł na polu 3 dni wcześniej. Maleńka, 3-miesięczna kotka miała poważne obrażenia, nie była w stanie samodzielnie stanąć na tylne nóżki.

Czytaj więcej
16 października 2023

Akcja "Nakarm koty z Cote"

Wystartowała akcja „Nakarm Koty z Cote 9”! 😃 Fundacja Koci Pazur bierze udział w tej wyjątkowej inicjatywie wspomagającej koty 💪, która potrwa do 10 grudnia.

Czytaj więcej
10 września 2023

Kocie pazurki bez tajemnic

Wszystko o kocich pazurkach. Tak jak my potrzebujemy swoich palców, tak koty potrzebują swoich pazurów. Dlatego decydując się na kota musimy wziąć pod uwagę również i fakt, że drapanie to natura kota, którą my opiekunowie musimy zaakceptować i zaspokoić.

Czytaj więcej
15 sierpnia 2023

Kotka cierpiąca z bólu od kręgosłupa zbiera na leczenie! Pomóż Teide

Kotka Teide była dokarmiana przez Dobrą Duszę przez ponad 3 lata. Początkowo kotka wyglądała bardzo dobrze, ale z czasem zaczęła chodzić bardzo wolno, na całkowicie zgiętych tylnych nogach, chwiejąc się mocno na bok. Kotka została wyłapana w połowie lipca z pomocą naszych wolontariuszy w celu przebadania. Waży zaledwie 2,7 kg i ma około 8 lat.

Czytaj więcej
08 lipca 2023

Adopcja kociaka

Kociaki to nie tylko pieszczoty i podziwianie puchatej, słodkiej kuleczki, to wulkany energii, które są wszędzie w kilka sekund. Kociaki są cudowne, ale wymagają od opiekuna pracy i uważności.

Czytaj więcej
07 lipca 2023

Przed adopcją kota

Kot to żywe stworzenie, NIE RZECZ, które odczuwa złożone emocje, jak radość czy przyjemność, ale również strach, ból lub stres. Decydując się przyjąć kota pod swój dach, bierzesz za niego odpowiedzialność na kilkanaście lat – zarówno, gdy będzie zadowolony i zdrowy, jak i wtedy, kiedy pojawią się problemy, czy futrzak zachoruje. Przemyśl więc swoją decyzję bardzo dobrze, bo zmieni ona życie co najmniej dwóch istot – kota i Twoje. Czy kot to odpowiedni zwierzak dla każdego?

Czytaj więcej
06 lipca 2023

Jak zadbać o kota podczas upałów

Mini-poradnik opisujący, jak dbać o kota w trakcie upałów.

Czytaj więcej
01 lipca 2023

Wspomóż Kociego Pazura z Ubrania Do Oddania

W marcu dołączyliśmy do akcji Ubrania Do Oddania, dzięki czemu każdy może oddać niepotrzebną odzież na rzecz podopiecznych Fundacji „Koci Pazur”. Za każdy oddany kilogram rzeczy Fundacja otrzyma 1 złotówkę wsparcia od organizatora akcji. Każdy zatem może pomagać podwójnie – z jednej strony działać ekologicznie, a z drugiej – wspierać cel charytatywny. Wystarczy przejrzeć własną szafę. Od 1 lipca można oddać rzeczy do stacjonarnych butików cyrkularnych UDO w Poznaniu.

Czytaj więcej
30 czerwca 2023

Koty FIV

FIV to nie wyrok! Nie bójmy się pokochać futrzaka „dodatniego” – nasz dom to dla niego szansa na dobre życie i zdrowie. Koty FIV dodatnie mogą żyć z kotami ujemnymi, tworząc szczęśliwe kocie stada.

Czytaj więcej
30 czerwca 2023

Zaginęła Misza - 22 czerwca na os. Oświecenia

Dnia 22.06. na osiedlu Oświecenia w Poznaniu zaginął kot rasy rosyjskiej. Ma 11 lat, na imię Misza.

Czytaj więcej
27 czerwca 2023

Bezpieczny kot

Jak stworzyć środowisko bezpieczne dla udomowionego kota? Istnieją niebezpieczeństwa związane z wypuszczaniem kota, z roślinami, czy urządzeniami, które możemy mieć w domu. Istotne są także kwestie dotyczące żywienia kota. Podpowiadamy, jak zadbać o kota, aby jego otoczenie i nasze zachowania umożliwiły mu bezpieczne i szczęśliwe życie.

Czytaj więcej
23 czerwca 2023

Zaginął Roster - Poznań okolice Rynku Łazarskiego

18 czerwca w okolicach poznańskiego Rynku Łazarskiego, zaginął 2-letni kot Roster, przystojny burasek

Czytaj więcej
19 czerwca 2023

Zaginął kot Kacper!

W dniu 21/22.05.2023 r. przy ul. Długosza w Poznaniu zaginął kot Kacper. Dla znalazcy przewidziana nagroda!

Czytaj więcej
15 czerwca 2023

Kora chce żyć - pomóż nam ją uratować!

Kora to kotka znaleziona na poboczu drogi w Poznaniu, przy której błąkała się od jakiegoś czasu. Na swoje szczęście zwróciła uwagę Dobrej Duszy, która zaraz zawiadomiła nas o sytuacji.

Czytaj więcej
14 czerwca 2023

Zbiórka - Dla maleńkiej Yumi na start

Yumi to maleńka, 6-tygodniowa koteczka, która dostała szansę na życie.

Czytaj więcej
04 czerwca 2023

Ocal ostatnie z 7 żyć Chudego

Historia Chudego, którego wolontariuszka wyłapała na standardową kastrację. Podczas kwarantanny zaobserwowano u kocurka niezborność ruchową oraz problem ze wzrokiem. Chudy trafił ponownie do lecznicy, gdzie został dokładnie zbadany.

Czytaj więcej
02 czerwca 2023

Zbiórka - poskładaj Łapkę

Poskładaj Łapkę – dwukrotnie skazanego na śmierć

Czytaj więcej
25 kwietnia 2023

Zbiórka - dla Borisse

Borisse to jedna z naszych najstarszych podopiecznych – ma już zacne 14 lat. Przez lata cieszyła się dobrym zdrowiem, jednak w końcu i ją dopadły problemy.

Czytaj więcej
07 kwietnia 2023

Czipowanie kota

Problem zaginionych zwierząt jest ogromny. Aż 90% z nich nigdy nie wraca do swojego domu. Jeśli te dane przerażają Cię tak jak nas, dowiedz się jak najwięcej o czipowaniu kotów i pomóż nam w walce z bezdomnością zwierząt.

Czytaj więcej
28 marca 2023

Ubrania do Oddania - bądź EKO i pomóż kotom!

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” dołączyła do inicjatywy „Ubrania Do Oddania„, która łączy zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych.

Czytaj więcej
28 marca 2023

Zaginęła kotka Zuza!

W dniu 12.02.2033 r. zaginęła kotka Zuza przy ul. Okólnej w Poznaniu. Dla znalazcy przewidziana nagroda!

Czytaj więcej
24 lutego 2023

Podziękowania za wsparcie w ramach dlaSchroniska.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas zakupami na platformie dlaSchroniska.pl, w tym wzięli udział w akcji #GwiazdkaDlaBezdomniaka2022.

Czytaj więcej
22 lutego 2023

Kastracja kota

Prezentujemy zalety oraz obalamy mity dotyczące kastracji kota. Kastracja kotów bezdomnych i wolno żyjących oraz edukacja w tym obszarze to jeden z najważniejszych celów statutowych Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur.

Czytaj więcej
17 lutego 2023

Mruczek sam nie poprosi o pomoc - V edycja

Fundacja Psi Los wraz z Portalem RatujemyZwierzaki rozpoczęła V edycję ogólnopolskiej akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc”. Od pięciu lat wspólnie z Darczyńcami zbierane są środki, które są przeznaczane na zakup karmy dla kilkudziesięciu fundacji, przytulisk i stowarzyszeń na co dzień opiekujących się bezdomnymi kotami i kociętami. W tegorocznej edycji akcji udział biorą 23 wśród nich i my – Fundacja dla Zwierząt Koci Pazur.

Czytaj więcej
02 lutego 2023

Dołączyliśmy do Sztosowego Centrum Ratunkowego!

Kupując znane w kocim świecie produkty od Kota Sztosa, możecie od teraz wspierać naszych podopiecznych! U Kota Sztosa znajdziesz przeróżne produkty dla kota – sztosy, oleje, waleriankę, zabawki i wiele innych.

Czytaj więcej
28 stycznia 2023

Wszystko o kociej toalecie

Wszystko o kociej toalecie. Doradzamy, jaką wybrać kuwetę i żwirek, aby nasz kot czuł się komfortowo. Dowiesz się także, co zrobić, gdy kot załatwia się poza kuwetą.

Czytaj więcej
27 stycznia 2023

Literatura dla początkujących kociarzy

Nasza wolontariuszka Emilia zebrała kilka wysoko ocenianych książek o kotach i zabrała się do czytania. Z całego zbioru w naszym artykule opisane zostały cztery pozycje, które kociarz znać powinien i jako bonus: dwie propozycje na śmiesznie. Oto i one!

Czytaj więcej
19 stycznia 2023

Efekty "Gwiazdki dla Bezdomniaka" 2022 - Dziękujemy!

Chcemy Wam serdecznie podziękować za zaangażowanie w grudniową akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka” na platformie dlaSchroniska.pl! Jej efekty w postaci uzbieranej karmy organizatorzy oceniają na niespodziewanie duże, z czego ogromnie się cieszymy. Razem możemy naprawdę wiele!

Czytaj więcej
17 stycznia 2023

Jak wprowadzić nowego kota do domu

Nowy kot w domu, czyli kilka słów o socjalizacji z izolacją. Socjalizacja z izolacją to wyrażenie, z którym powinien zapoznać się każdy planujący mieć w domu więcej niż jedno zwierzę. Dobrze poznać je, ZANIM w domu zagości kolejny pupil.

Czytaj więcej
25 grudnia 2022

Zaginął Klonik!

W listopadzie w Komornikach pod Poznaniem zaginął kot Klonik.

Czytaj więcej
20 grudnia 2022

Zaginął Marian!

9 grudnia zaginął bury kocurek w okolicy Kawnic (Rosocha Druga). Kotek jest wykastrowany i ma na imię Marian.
Za pomoc przewidziana jest wysoka nagroda.

Czytaj więcej
19 grudnia 2022

Zaginął Teo!

Czarno-biały kocurek zaginął w Szczytnikach w niedzielę (13.11.2022) wieczorem na ul. Słonecznej. Kot jest wykastrowany, niestety nie ma chipa. Wiek – cztery lata.
Dla znalazcy przewidziana nagroda!
Czytaj więcej
12 grudnia 2022

Nakarm bezdomniaki na Święta!

Od dziś rusza akcja „Gwiazdka dla Bezdomniaka” ⭐️🎄organizowana przez portal #dlaSchroniskaPL. Jest to piękna inicjatywa, dzięki której możecie wcielić się w Świętego Mikołaja 🎅, otoczyć troską zwierzaki z fundacji i schronisk i obdarować je prezentami 🎁.

Czytaj więcej
31 października 2022

Charytatywny bazarek roślinny w Zielniku

Brakuje Wam roślinek, które wypełnią Wasze cztery kąty kolorem nadziei? Mamy zatem dla Was coś specjalnego.
Dzięki uprzejmości składu botanicznego Zielnik, organizujemy bazarek roślin doniczkowych! Cały dochód ze sprzedaży roślin trafi do naszych futrzastych podopiecznych 😻.
Czytaj więcej
30 października 2022

Akcja "Paczka - niespodzianka, cegiełka"!

Od Darczyńcy o wielkim sercu otrzymaliśmy ręcznie robioną biżuterię (bransoletki, kolczyki, wisiorki). Zestaw o wartości ok. 60 zł możesz kupić za 25 złotych poprzez ofertę dostępną na Allegro Charytatywni 👉 https://allegro.pl/…/zestaw-bizuterii-bransoletki…

Czytaj więcej
26 października 2022

Kastracja kotów wolno żyjących

Kastracja kotów wolno żyjących jest najlepszą rzeczą, jaką można dla nich zrobić. To najbardziej humanitarny i efektywny sposób ograniczenia populacji kotów bezdomnych i wolno żyjących. Oprócz tego, że zmniejsza liczbę rodzących się kociaków, ogranicza problemy takie jak: walki kotów, rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych, znaczenie terenu przez kocury czy uciążliwe wokalizowanie.

Czytaj więcej
26 października 2022

Adopcja dorosłego kota

Dorosłe koty potrzebują miłości i odpowiedzialnego domu w stopniu nie mniejszym niż kocięta. Rozważając adopcję kota ze schroniska lub fundacji, pamiętaj, że starsze koty wielokrotnie dłużej czekają na swoją szansę na znalezienie miejsca w czyimś życiu.

Czytaj więcej

Kontakt

501 280 282 (tymczasowo zawieszony)

Adopcje

502 111 279 (poniedziałki i
czwartki w godz. 18:00-20:00)

Konto

Bank Pekao SA II Oddział w Poznaniu
98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
dla przelewów zagranicznych:
nr IBAN: PL98 1240 1763 1111 0010 4119 8855
kod SWIFT (BIC code): PKOPPLPW
PayPal: fundacja@kocipazur.org